Przeskocz do treści

O nas

Dlaczego powstało Stowarzyszenie Starogardzkie Rodziny?

Wierzymy w to, że każdy z nas otrzymał jakiś dar, talent. Większość z nas tych darów jeszcze nie odkryła, inni odkryli, ale trzymają je dla siebie, a tylko nieliczni z nas dzielą się tymi darami z innymi.

Zadaliśmy sobie pytanie: Co możemy poświęcić na rzecz innych ludzi? Nie chodzi przecież o to, aby ofiarować komuś coś czego mamy w nadmiarze. Wszyscy pracujemy zawodowo, mamy rodziny i dużo obowiązków, ale doszliśmy do wniosku, że właśnie czas, którego zawsze nam brakuje należy poświęcić na działalność charytatywną, dla innych ludzi (gdybyśmy czasu mieli za dużo, to nie byłoby to żadne poświęcenie).

Utworzenie Stowarzyszenia było naturalną konsekwencją rozwoju inicjatyw w jakie angażowaliśmy się jako wolontariusze. Zawsze były to wydarzenia mające na celu propagowanie modelu tradycyjnej rodziny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę życia we współczesnym świecie. Zbierając pieniądze występowaliśmy często jako osoby prywatne. Dla firm i instytucji byliśmy osobami prywatnymi, byliśmy anonimowi. Dodatkowym problemem był brak osobowości prawnej i własnego konta bankowego.

Stowarzyszenie otwiera zupełnie nowe możliwości. Posiada osobowość prawną, jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowniczym, posiada swój nr konta, NIP, nr KRS oraz Regon.

Jednym słowem jest narzędziem do wykorzystywania naszych darów i talentów dla dobra lokalnej społeczności.

Jak działa Stowarzyszenie Starogardzkie Rodziny?

Odwrotnie niż w jakimkolwiek przedsiębiorstwie, ponieważ to członkowie zgłaszają wnioski, czyli określają kierunek w jakim będzie rozwijało się Stowarzyszenie. Następnie odbywa się głosowanie i wnioski, jeśli uzyskają większość głosów, są przekazywane do realizacji przez Zarząd - oczywiście przy aktywnym udziale członków.

Jakie są obowiązki członka Stowarzyszenia Starogardzkie Rodziny?

Głównymi obowiązkami członka wynikającymi z przepisów prawa są:

  • uczestnictwo w zebraniach,
  • opłacenie składek; ponieważ są one obowiązkowe ustaliliśmy, że składka członkowska będzie wynosić 5 zł miesięcznie (składkę można płacić co miesiąc lub z inną częstotliwością),
  • inne, np angażowanie się w jakiekolwiek inicjatywy w zależności od indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Dlaczego tak bardzo namawiamy Was do przyłączenia się do Stowarzyszenia Starogardzkie Rodziny?

Prosimy Was o przyłączenie się do nas ponieważ:

  • ilość inicjatyw, w które chcielibyśmy się zaangażować, jest zdecydowanie większa niż jesteśmy w stanie podjąć się w tak małym gronie,
  • potrzebujemy Waszych talentów, darów, pomysłów a przede wszystkim Waszego wsparcia, które utwierdzi nas w tym, że to co robimy ma sens,
  • w ilości siła.

Jeszcze raz zachęcamy gorąco do przyłączenia się do Stowarzyszenia, bo tylko dzięki Waszym pomysłom i wsparciu będziemy mogli urzeczywistnić cele,  zmierzające do wzmocnienia roli rodziny w życiu społeczeństwa.